چگونه در دیسنترالند (decentraland) زمین مجازی بخریم؟

این روزها صحبتهای زیادی در مورد متاورس و این دنیای مجازی در همه جا شنیده می شود. یکی از مواردی که خیلی زیاد مورد بحث قرار می گیرد، زمین های موجود در این فضای دیجیتال هستند که گاهی با قیمتهای خیلی بالا در حال معامله و خرید و فروش هستند. در این مقاله قصد داریم آموزش کامل نحوه خرید زمین در دیسنترالند را مورد بررسی قرار دهیم.

 

محیط غیرمتمرکز دیسنترالند Decentraland چیست؟

decentraland-راحت-حق-متاورس.jpg (1536×859)

دیسنترالند یک بستر واقعیت مجازی غیرمتمرکز است که بر بستر بلاکچین اتریوم بنا شده است. در دنیای دیسنترالند، کاربران می توانند از آنچه ایجاد می کنند، استفاده کنند و از طریق آن درامدزایی داشته باشند.

در دنیای مجازی مشترک سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland کاربران می توانند زمینهایی معروف به "قطعات" را خریداری کنند که در یک دفترچه با پشتیبانی بلاکچین ثبت و نگهداری می شوند. خود زمین و همچنین خصوصیات مجازی که بر روی آن ساخته شده، نوعی دارایی دیجیتالی غیر قابل معاوضه یا توکن کاربردی به نام LAND است که در یک قرارداد هوشمند اتریوم ذخیره می شود.

صاحبان LAND ، کنترل می کنند که محتوای منتشر شده در سرزمین آنها در یک قرارداد هوشمند رمزگذاری شود. این محتوا می تواند از صحنه ها و تصاویر گرفته تا بازی ها و برنامه ها باشد. کاربران می توانند به مکانهایی مانند دنیای واقعی جهت کاوش، مسافرت و یا بازدید بروند. این پلتفرم همچنین یک شبکه نظیر به نظیر برای تعامل کاربران است.

قطعاتی از این زمینها به قیمت هایی بالغ بر هزاران دلار فروخته می شوند. فقط در یک معامله در دسامبر سال ۲۰۱۷ ، یک قطعه زمین به قیمت ۶۰۰۰۰ دلار فروخته شد!

رمزارز مخصوص این محیط واقعیت مجازی مانا (Mana) نام دارد که می توان با آن در این برنامه اقدام به معامله نمود.

با MANA چه کارهایی می توان انجام داد؟

MANA-راحت-حق-متاورس.jpg (1554×865)

مانند LAND ، توکن MANA یک توکن کاربردی است و در دنیای سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland از آن استفاده می شود. از این توکن برای پرداخت هزینه ی زمین، آواتار، اقلام، آثار مجموعه ای و سرگرمی ها استفاده می شود. توانایی کسب MANA انگیزه ای برای توسعه دهندگان جهت ایجاد و مدیریت محتوای خوب است. MANA یک توکن ERC-20 است که می تواند در صرافی های رمزارز خریداری و معامله شود.

MANA عرضه ی ثابتی دارد و وقتی LAND در ازای MANA خریداری می شود، MANA سوخته می شود.

چه کسی سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland را خلق کرده است؟

LAND-راحت-حق-متاورس.jpg (1260×697)

دیسنترالند توسط استبان اردانو تأسیس و به عنوان هولدینک متاورس ثبت شده است که محل آن در پکن، پایتخت چین است. اردانو مهندس نرم افزار در BitPay بود که به ایجاد یک کتابخانه ی زیرساخت بیت کوین به نام بیت کور کمک شایانی کرد. او همچنین در Copay کار کرده و تیمی به رهبری وی برنامه Streamium را ایجاد کرده است. اردانو به همراه سایر اعضای تیم سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland ، یک هکراسپیس (مکانی که فعالان حوزه ی امنیت اطلاعات با هم تبادل نظر می کنند) با محوریت بلاکچین به نام Voltaire در آرژانتین تأسیس کرد.

چگونه می توان در دیسنترالند (Decentraland) زمین خریداری کرد؟

METAVERSE-MANA-DECENTRALAND-راحت-حق-متاورس.jpg (1245×689)

  • قدم اول:

یک کیف پول Ethereum ایجاد کنید

از آنجایی که زمین مجازی یه چیز غیر قابل لمس و بصورت توکن هست برای نگهداری آن باید از کیف پول استفاده نمایید

کیف پول Metamask یکی از بهترین کیف پول های مورد قبول برای خرید زمین های مجازی هست.

شما می توانید افزونه کروم متامسک را دانلود کنید و از آن استفاده نمایید

  • قدم دوم:

خرید ارز دیجیتال mana:

مانا ارز دیجیتالی هست که برای خرید و فروش زمین های مجازی در وبسایت https://market.decentraland.org/ (سایت رسمی خرید زمین های مجازی) به کار می رود.

  • قدم سوم:

بعد از خرید مانا از صرافی مورد نظر باید مانا های خریداری شده رو به کیف پول متامسک منتقل کنید.

  • قدم چهارم:

شما هم اکنون می توانید با مراجعه به وبسایت https://market.decentraland.org و متصل شدن به کیف پول متامسک زمین موردنظرتان را خریداری نمایید

 

مطالب بیشتر

متاورس چیست؟ ارزهای متاورس