آشنایی با رمز ارز شیبا اینو (Shiba Inu): ارز شیبا چیست؟

https://bayanbox.ir/view/2510680510602315193/shiba-inu-%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D8%AA-%D8%AD%D9%82.jpg

شیبا اینو از روی اسم نوعی سگ برداشته شده است. سگی که از نژاد بومی ژاپن می باشد و از نظر مردم آن منطقه، نژاد رها و سرکش است. به گفته آنها این نژاد از سگ ها مهارنشدنی هستند و هر وقت بخواهد میاید و هر وقت بخواهد میرود. نژاد شیبا اینو لجباز می باشد و بهترین واژه برای توصیف او واژه آزاد ‌اندیش است.

 

رمز ارز شیبا اینو (Shiba Inu) چیست؟

شیبا اینو در مرداد ۱۳۹۹ بوسیله فردی ناشناس با اسم مستعار Ryoshi بخاطر سرگرمی و با قیمت صفر دلار روانه‌ی بازار گردید. رمزارز شیبا اینو بلاک چین اختصاصی خود را ندارد از این جهت نمی‌توان آن را کوین دانست.(رمزارزهایی که شبکه اختصاصی خود را داشته باشند کوین گفته می شوند مانند بیت کوین و دوج کوین و اگر شبکه بلاکچین اختصاصی خود را نداشته باشند توکن گفته می شوند مانند شیبا اینو)

ارز دیجیتال شیبا اینو در صرافی ‌ها با نام SHIB معامله می شود، این توکن بر مبنای استاندارد ERC20 روی بستر شبکه‌ اتریوم قرار دارد و چون بلاک چین اختصاصی ندارد، هزینه‌ی تراکنش‌ها(fees) در آن بسیار بالاست. به شیبا اینو لقب قاتل دوج کوین را داده‌اند.

تیم غیر متمرکز ایجادکننده‌ Shiba Inu تصمیماتی را اتخاذ کرده اند که باعث شده است این ارز دیجتال از نگاه معامله گران به موردی مناسب برای سرمایه گذاری در نظرگرفته شود.

یکی از این تصمیمات گرفته شده، منتقل کردن نیمی از توکن ‌های این رمزارز در زمان راه‌اندازی به ویتالیک بوترین (خالق اتریوم) بود. این اقدام تیم توسعه دهنده شیبا اینو به هدف جلوگیری از تصاحب مقدار زیادی از این رمزارز توسط تنها چند سرمایه ‌گذار بزرگ، انجام شده است.

تصمیم دیگر شیبا اینو این بود که سعی دارد در نهایت درآمد مناسبی برای سرمایه ‌گذاران خود ایجاد کند. هدف این پروژه ایجاد اکوسیستمی حمایتی با قیمتی بسیار پایین است که هر کس بتواند میلیون ‌ها رمزارز آن را داشته باشد و همه افرادی که مایل هستند، فرصتی برابر برای شرکت در این اکوسیستم پیدا کنند.

چگونه رمز ارز شیبا را بخریم؟

در اوایل ایجاد این رمزارز صرافی های معرف از لیست کردن این ارز دیجیتال در پلتفرم معاملاتی خود دوری کردند اما در ادامه درست بعد از انتشار وایت پیپر شیبا اینو (ووف پیپر) و البته با رشد قیمت این ارز دیجیتال، خیلی از صرافی‌ ها مثل بایننس(Binance) و کوین بیس(Coinbase) شیبا اینو را در لیست رمزارزهای خود وارد کردند. شیبا اینو در صرافی های با نماد shib قابل معامله هستند و هم اکنون ۱۲-۱۰ صرافی بین‌المللی و همینطور برخی از صرافی های داخلی نیز امکان خرید و فروش این رمزارز را مهیا کرده‌اند.

برخی از این صرافی‌ها عبارت‌اند از:

یونی سواپ

بیت مارت

بیت فارکس

صرافی Gate

هات بیت

صرافی شیبا سواپ(ShibaSwap) چیست؟

شیبا سواپ  یک صرافی غیر متمرکز ویژه برای رمزارز شیبا اینو هست و با موفق شدن در تستهای امنیتی در تیرماه ۱۴۰۰، به عنوان صرافی غیر متمرکز با این قابلیت که می تواند ارزهای دیجیتال دیگر را با توکن‌ های شیبا اینو مبادله کند، ایجاد شد.